Alchymistovo mudrosloví Archibald witcher

Nebojte se, nehodláme zde prezentovat žádná oficiální „moudra“ ani šířit pseudo rozumy. Alchymistovo mudrosloví je název pro souhrn článků, ve kterých chceme přiblížit naše každodenní soužití s kočičími raubíři a nastínit některé své postoje a názory, které zastáváme a to k tématům vážným i nevážným.

Vždy se však jedná o naše osobní názory, postoje a zkušenosti a jakákoliv podobnost s čímkoliv či kýmkoliv je čistě náhodná.

Uvědomujeme si, že téma časných kastrací je poněkud ožehavé (mnohdy až lehce a rychle hořlavé) a názory na ně jsou snad ještě rozpolcenější a vyhraněnější než ty, které se týkají chovu koček s PP nebo bez.

Pokračovat...

Výstavy jsou pro nás něco jako kočičí společenská událost. Jezdíme na ně docela rádi, vybíráme si různá místa v rámci České republiky i v zahraničí, snažíme si je užít a především zpříjemnit našim kočičákům pobyt na nich.

Pokračovat...

Nejdříve jsme chtěli vytvořit nějaké pěkné logo znázorňující a jasně definující to, že s množením zvířat bez PP nesouhlasíme. Nakonec jsme se rozhodli sepsat pár vět, kde veřejně nastíníme náš postoj a náš názor.

Pokračovat...

Pokud jste zavítali na naše stránky, předpokládáme, že zatím možná jen lehce koketujete s myšlenkou přivítat do vaší rodiny modrou chlupatou kuličku nebo se vážně zajímáte o plemeno kartouzské kočky, které vás z nějakého důvodu zaujalo a uchvátilo jako před lety nás.

Pokračovat...

Arčík, který je naším rodinným kočičím kmetem má své okénko a čestné místo na našich stránkách mezi Mazlíky. Jak jsme již psali, byla to naše první kočka, tedy pan Kocour, s průkazem původu.

Pokračovat...

Arčík, malé roztomilé modré klubíčko se hned od prvního dne, kdy jsme si ho přivezli choval naprosto vzorně. Ukázkově nám předvedl používání kočičího záchůdku, netrucoval po delší cestě, kterou mimo jiné celou promrmlal, ani netesknil po kočičí mamině nebo sourozencích.

Pokračovat...