Blue Alchemist

Chovatelská stanice kartouzských koček Blue Alchemist, CZ byla založena v srpnu 2018 u mezinárodní organizace FIFe. Jsme členy SO chovatelů koček Praha 4.

Název stanice vznikl spojením charakteristické barvy kartouzských koček a názvu skladby naší oblíbené skupiny Iron Maiden.

Naší vizí a cílem, se kterými jsme zakládali chovatelskou stanici Blue Alchemist je především důraz na důslednou péči o zdraví našich svěřenců a zajištění jejich spokojeného a plnohodnotného života. Směr, kterým se chceme ubírat, je chov a odchov zdravých kočiček, které budou vzhledově i povahově odpovídat standardu. Zároveň usilujeme o udržení charakteristického vzhledu kartouzských koček včetně jejich úžasné povahy. Je to naše splácení dluhu tomuto krásnému a oduševnělému plemeni koček, se kterým jsme spojili naše životy.

Představiteli naší chovatelské stanice jsou v současné době kočičky GIC Tamiko Tauri Cvirn, CZ; CH Pirouette de Juma, FR; Amonet Blue Alchemist, CZ a kocourek IC Eros della Francigena, IT.

Spolu s Tamiko, Pirouette, Amonet a Erosem tvoří naši domácí kočičí tlupu také burmilka Ally Miloe z chovatelské stanice v Praze. Elinka je kočička s průkazem původu a je kastrovaná.

Všechny naše kočky jsou pravidelně očkované, vyšetřené na infekční nemoci s negativním výsledkem a jsou pod pravidelným veterinárním dohledem.

Své kočičí společníky považujeme za právoplatné a rovnocenné členy rodiny s neomezeným pohybem po celé domácnosti. Žijí s námi v harmonickém a milujícím prostředí.

Velký důraz klademe na kvalitní a vyváženou stravu. Krmíme kuřecím, krůtím a hovězím masem. Z komerční stravy upřednostňujeme granule Orijen a N&D, dále kapsičky a konzervy N&D, Schesir, Canagan, Animonda Carny Exotic. Stravu doplňujeme výživovými doplňky Capraverum a pastami GimCat, Vétoquinol.