Blue Alchemist

Chovatelská stanice kartouzských koček Blue Alchemist, CZ byla založena v srpnu 2018 u mezinárodní organizace FIFe.
Jsme členy SO Friendly Cat Club a francouzského klubu Club du Chat des Chartreux.

Název stanice vznikl spojením charakteristické barvy kartouzských koček a názvu skladby naší oblíbené skupiny Iron Maiden.

Naší vizí a cílem, se kterými jsme zakládali chovatelskou stanici Blue Alchemist je především důraz na důslednou péči o zdraví našich svěřenců a zajištění jejich spokojeného a plnohodnotného života. Směr, kterým se chceme ubírat, je chov a odchov zdravých kočiček, které budou vzhledově i povahově odpovídat standardu. Zároveň usilujeme o udržení charakteristického vzhledu kartouzských koček včetně jejich úžasné povahy. Je to naše splácení dluhu tomuto krásnému a oduševnělému plemeni koček, se kterým jsme spojili naše životy.

Představiteli naší chovatelské stanice jsou v současné době:

kočičky
GIC Pirouette de Juma, FR
SC Amonet Blue Alchemist, CZ
SC Goccia Lacay Bleu, IT

kocourci
SC Eros della Francigena, IT
GIC John Lacay Bleu, IT JW

Spolu s Pirouette, Amonet, Gocciou, Erosem a Johnem tvoří naši domácí kočičí tlupu také kastrovaná kartouzská kočička GIC Tamiko Tauri Cvirn, CZ, kastrovaný kartouzský kocourek Bruce DCKNSN Blue Alchemist, CZ a kastrovaná burmilka Ally Miloe Fiskardo, CZ.

Všechny naše kočky jsou pravidelně očkované, vyšetřené na infekční nemoci s negativním výsledkem a jsou pod pravidelným veterinárním dohledem.

Své kočičí společníky považujeme za právoplatné a rovnocenné členy rodiny s neomezeným pohybem po celé domácnosti. Žijí s námi v harmonickém a milujícím prostředí.

Velký důraz klademe na kvalitní a vyváženou stravu. Krmíme kuřecím, krůtím a hovězím masem. Z komerční stravy upřednostňujeme granule Orijen, N&D a Aatu, dále kapsičky a konzervy N&D, Schesir, Canagan, Animonda Carny Exotic. Stravu doplňujeme výživovými doplňky Capraverum a pastami GimCat, Vétoquinol.

UMI Graduated UMA Graduated