Blue Alchemist

Chovatelská stanice kartouzských koček Blue Alchemist, CZ byla založena v srpnu 2018 u mezinárodní organizace FIFe. Jsme členy SO chovatelů koček Praha 4.

Název stanice vznikl spojením charakteristické barvy kartouzských koček a názvu skladby naší oblíbené skupiny Iron Maiden.

Naší vizí a cílem, se kterými jsme zakládali chovatelskou stanici Blue Alchemist je především důraz na důslednou péči o zdraví našich svěřenců a zajištění jejich spokojeného a plnohodnotného života. Směr, kterým se chceme ubírat, je chov a odchov zdravých kočiček, které budou vzhledově i povahově odpovídat standardu. Zároveň usilujeme o udržení charakteristického vzhledu kartouzských koček včetně jejich úžasné povahy. Je to naše splácení dluhu tomuto krásnému a oduševnělému plemeni koček, se kterým jsme spojili naše životy.

Představiteli naší chovatelské stanice jsou v současné době kočičky GIC Tamiko Tauri Cvirn, CZ, Pirouette de Juma, FR a kocourek Eros della Francigena, IT.

Spolu s Tamiko, Erosem a Pirouette tvoří domácí kočičí tlupu ještě kartouzský kocourek Archibald, kterého jsme si přivezli z jihočeské chovatelské stanice v roce 2007. O tři roky později, v roce 2010, se naše kočičí domácnost rozrostla o burmilku Ally Miloe z chovatelské stanice v Praze. Arčík i Elinka jsou oba s PP a kastrovaní.

Všechny naše kočky jsou pravidelně očkované, vyšetřené na infekční nemoci s negativním výsledkem a jsou pod pravidelným veterinárním dohledem.

Své kočičí společníky považujeme za právoplatné a rovnocenné členy rodiny s neomezeným pohybem po celé domácnosti. Žijí s námi v harmonickém a milujícím prostředí.

Velký důraz klademe na kvalitní a vyváženou stravu. Krmíme kuřecím, krůtím a hovězím masem. Z komerční stravy upřednostňujeme granule Orijen, Purizon, případně N&D, dále kapsičky a konzervy Schesir, Canagan, Princess Premium, Animonda Carny Exotic. Stravu doplňujeme výživovými doplňky Capraverum a pastami GimCat, Vétoquinol.