Blue Alchemist

Chovatelská stanice kartouzských koček Blue Alchemist, CZ byla založena v srpnu 2018 u mezinárodní organizace FIFe.
Jsme členy SO Friendly Cat Club a francouzského klubu Club du Chat des Chartreux.

Název naší chovatelské stanice vznikl spojením charakteristické barvy kartouzských koček a názvu skladby naší oblíbené skupiny Iron Maiden.

Naší vizí a cílem, se kterými jsme zakládali chovatelskou stanici kartouzských koček Blue Alchemist je především důraz na důslednou péči o zdraví našich svěřenců a zajištění jejich spokojeného a plnohodnotného života. Směr, kterým se chceme ubírat, je chov a odchov zdravých kočiček, které budou vzhledově i povahově odpovídat standardu. Zároveň usilujeme o udržení charakteristického vzhledu kartouzských koček včetně jejich úžasné povahy. Je to naše splácení dluhu tomuto krásnému a oduševnělému plemeni koček, se kterým jsme spojili naše životy.

Představitelé naší chovatelské stanice kartouzských koček

Kočičky:
GIC Pirouette de Juma, FR
SC Amonet Blue Alchemist, CZ DVM
SC Goccia Lacay Bleu, IT
IC Deianeira Blue Alchemist, CZ
KCH JCH Letizia Opera Prima, IT
KCH Electra Blue Alchemist, CZ

Kocourci:
SC Eros della Francigena, IT
SC John Lacay Bleu, IT JW

Spolu s našimi chovnými kočičkami tvoří naši domácí kočičí tlupu také kastrovaná kartouzská kočička Tamiko, kastrovaný kartouzský kocourek Bruce a kastrovaná burmilka Ally.

Všechny naše kočky jsou pravidelně očkované, vyšetřené na infekční nemoci s negativním výsledkem a jsou pod pravidelným veterinárním dohledem.

Své kočičí společníky považujeme za právoplatné a rovnocenné členy rodiny s neomezeným pohybem po celé domácnosti. Žijí s námi v harmonickém a milujícím prostředí.

Velký důraz klademe na kvalitní a vyváženou stravu. Krmíme kuřecím, krůtím a hovězím masem. Z komerční stravy upřednostňujeme granule Orijen, N&D a Aatu, dále kapsičky a konzervy N&D, Schesir, Leonardo. Stravu doplňujeme výživovými doplňky Capraverum a pastami GimCat, Vétoquinol.

UMI Graduated UMA Graduated