Blue Alchemist

Chovatelská stanice kartouzských koček Blue Alchemist, CZ byla založena v srpnu 2018 u mezinárodní organizace FIFe.
Jsme členy SO Friendly Cat Club a francouzského klubu Club du Chat des Chartreux.

Název naší chovatelské stanice vznikl spojením charakteristické barvy kartouzských koček a názvu skladby naší oblíbené skupiny Iron Maiden.

Naší vizí a cílem, se kterými jsme zakládali chovatelskou stanici kartouzských koček Blue Alchemist je především důraz na důslednou péči o zdraví našich svěřenců a zajištění jejich spokojeného a plnohodnotného života. Směr, kterým se chceme ubírat, je chov a odchov zdravých kočiček, které budou vzhledově i povahově odpovídat standardu. Zároveň usilujeme o udržení charakteristického vzhledu kartouzských koček včetně jejich úžasné povahy. Je to naše splácení dluhu tomuto krásnému a oduševnělému plemeni koček, se kterým jsme spojili naše životy.

Představitelé naší chovatelské stanice kartouzských koček

Kočičky:
GIC Pirouette de Juma, FR
SC Amonet Blue Alchemist, CZ DVM
SC Goccia Lacay Bleu, IT
CH Deianeira Blue Alchemist, CZ
KCH Letizia Opera Prima, IT

Kocourci:
SC Eros della Francigena, IT
SC John Lacay Bleu, IT JW

Spolu s našimi chovnými kočičkami tvoří naši domácí kočičí tlupu také kastrovaná kartouzská kočička Tamiko, kastrovaný kartouzský kocourek Bruce a kastrovaná burmilka Ally.

Všechny naše kočky jsou pravidelně očkované, vyšetřené na infekční nemoci s negativním výsledkem a jsou pod pravidelným veterinárním dohledem.

Své kočičí společníky považujeme za právoplatné a rovnocenné členy rodiny s neomezeným pohybem po celé domácnosti. Žijí s námi v harmonickém a milujícím prostředí.

Velký důraz klademe na kvalitní a vyváženou stravu. Krmíme kuřecím, krůtím a hovězím masem. Z komerční stravy upřednostňujeme granule Orijen, N&D a Aatu, dále kapsičky a konzervy N&D, Schesir, Leonardo. Stravu doplňujeme výživovými doplňky Capraverum a pastami GimCat, Vétoquinol.

UMI Graduated UMA Graduated