Mazlíci

Ally a Archibald

Ally Miloe Fiskardo, CZ

Mazlíci jsou naše kastrované kočičky, pro které nám toto označení přijde vhodnější a příznačnější. Speciálně Arčík byl na označení kastrát nebo dokonce fešák vždy vyloženě alergický.

Elinka k nám přišla necelé tři roky po Arčíkovi, našem prvním kartouzském kocourkovi. Průkaz původu byl pro nás již samozřejmostí a také Elinku čekala budoucnost domácího mazlíka. V době, kdy byl Elince jeden rok jsme ji tedy nechali kastrovat, přesně podle domluvy s její chovatelkou. Nikdy by nás nenapadlo nedodržet to, co jsme slíbili a k čemu jsme se zavázali.
Elík je naše béžové třeštidlo. Je to strašně hodná kočička, která by nás nejraději olizovala od rána do večera. Miluje teplo a sluníčko, na kterém se vydrží vyhřívat po neomezenou dobu. Téměř neustále přede a její skákání na břicho, stočení se na klíně nebo na hrudníku a mazlící hlavičky jsou pověstné. Je impulzivnější než modrásci a často dříve koná než přemýšlí. Miluje všemožné hračky, které také zdatně aportuje a je to dokonalá artistka. Po letech pozorování jsme došli k závěru, že náš humor zřejmě považuje za přízemní. Kdykoliv si z ní uděláme srandu, zpraží nás svým těžko popsatelným pohledem, po kterém bychom se jí nejraději omluvili za naše nevhodné a nedůstojné chování.