Mazlíci

Ally a Archibald

Ally Miloe Fiskardo, CZ
GIC Tamiko Tauri Cvirn, CZ

Mazlíci jsou naše kastrované kočičky, pro které nám toto označení přijde vhodnější a příznačnější. Speciálně Arčík byl na označení kastrát nebo dokonce fešák vždy vyloženě alergický.

Elinka je naše béžové třeštidlo. Je to strašně hodná kočička, která by nás nejraději olizovala od rána do večera. Miluje teplo a sluníčko, na kterém se vydrží vyhřívat po neomezenou dobu. Téměř neustále přede a její skákání na břicho, stočení se na klíně nebo na hrudníku a mazlící hlavičky jsou pověstné. Je impulzivnější než modrásci a často dříve koná než přemýšlí. Miluje všemožné hračky, které také zdatně aportuje a je to dokonalá artistka. Po letech pozorování jsme došli k závěru, že náš humor zřejmě považuje za přízemní. Kdykoliv si z ní uděláme srandu, zpraží nás svým těžko popsatelným pohledem, po kterém bychom se jí nejraději omluvili za naše nevhodné a nedůstojné chování.

Tamiko je kočička s pohodovou, i když trochu rezervovanou povahou. Miluje odpočinek na měkkých polštářcích a u misky s jídlem je mezi prvními. Na divoké hry ji příliš neužije, ale když už má hravou náladu, stane se z ní během okamžiku rozverná nezbednice.