Ally a Archibald

Archibald Nami, CZ
Ally Miloe Fiskardo, CZ

Mazlíci jsou naše kastrované kočičky, pro které nám toto označení přijde vhodnější a příznačnější. Speciálně Arčík je na označení kastrát nebo dokonce fešák vyloženě alergický.

Arčík byl první kočkou v naší domácnosti a také naší první kočkou s průkazem původu. Arčík měl předurčenou budoucnost domácího mazlíka a na základě dohody s chovateli jsme ho nechali před dosažením věku jednoho roku vykastrovat.
Arča je mohutný klidný kocour se srdcem dobráka. Je to mazel, který ovšem své bříško a místo pod našpulenou bradičkou nerozdává na potkání. O to krásnější je, když se na nás rozvalí něco přes šest kilo modrých chlupů, začne vrnět, šlapat a užívat si hlazení. Co ovšem Arča rozhodně není, není to sportovec. Hraje si pouze výjimečně, svým specifickým způsobem a jen když má svou hravou chvilku. Ani ta ovšem netrvá dlouho. Skončí téměř vždy tak, že jsme ve výsledku utahaní my, protože křepčíme kolem číhajícího kocoura, který se rozhodl, že jeho číhání přejde v nezaujaté pozorování zarudlých a funících dvounohých šašků.

Elinka k nám přišla necelé tři roky po Arčíkovi. Průkaz původu byl pro nás již samozřejmostí a také Elinku čekala budoucnost domácího mazlíka. V době, kdy byl Elince jeden rok jsme ji tedy nechali kastrovat, přesně podle domluvy s její chovatelkou. Nikdy by nás nenapadlo nedodržet to, co jsme slíbili a k čemu jsme se zavázali.
Elík je naše béžové třeštidlo. Je to strašně hodná kočička, která by nás nejraději olizovala od rána do večera. Miluje teplo a sluníčko, na kterém se vydrží vyhřívat po neomezenou dobu. Téměř neustále přede a její skákání na břicho, stočení se na klíně nebo na hrudníku a mazlící hlavičky jsou pověstné. Je impulzivnější než modrásci a často dříve koná než přemýšlí. Miluje všemožné hračky, které také zdatně aportuje a je to dokonalá artistka. Po letech pozorování jsme došli k závěru, že náš humor zřejmě považuje za přízemní. Kdykoliv si z ní uděláme srandu, zpraží nás svým těžko popsatelným pohledem, po kterém bychom se jí nejraději omluvili za naše nevhodné a nedůstojné chování.