Deník alchymisty 2024

Deník alchymisty ...

  1. 2024
   Krásné půlročtiny oslavila fantastická modrá čtyřka ve složení Eddie, Enchantress, Erelah a Electra. Prckové si užívají svých dvounohých i čtyřnohých parťáků, baví je svými ztřeštěnými nápady a oblažují je pořádnou dávkou kočičího předení a mazlení. Elfítka mají skvělé parťáky s otevřenou milující náručí a pochopením pro malé modré nezbedy. Jsme moc šťastní, že se naše kočičí rodina rozrostla o další bezvadné milovníky modrých kožíšků.
 1. a 23. 6. 2024
  Následující víkend po výstavě v Brně jsme se vydali na výstavu do německého Kulmbachu. Na cestu se s námi vydala Deuška, Letynka a Electra. Vyrazili jsme v pátek odpoledne, kdy se venku nedalo skoro dýchat a vypadalo to, že brzy přijde pořádná dešťová divočina. Celou cestu jsme také ujížděli před bouřkovými mraky. Do hotelu jsme dorazili po třech a půl hodinách jízdy. Holky prošmejdily opravdu velký pokoj a hned si rezervovaly místa u oken, aby mohly sledovat dění na stromech v blízkém parku.
  V sobotu ráno jsme vyrazili k výstavní hale, která byla v centru tohoto krásného města a trvala nám asi pět minut. Zaparkovali jsme na velkém parkovišti na náměstí, prošli přejímkou a našli v hale svá místa. Holky se ubytovaly a my postupně vyndali všechny pelíšky a závěsné hamaky, které jsme holkám do klece původně připravili, protože se nám na ně zvysoka vykašlaly a raději se pořádně natáhly na měkkých dekách. Na výstavu do Kulmbachu dorazilo celkem sedm kartouzkých kočičáků. Sobotní posouzení bylo dlouhé a na řadu jsme přišli až kolem třetí hodiny odpoledne, takže jsme byli (především my) z toho všeho čekání trochu zďochlí. Holky si spokojeně lebedily ve své ubikaci a chrupčily. V sobotu si Deuška vybojovala ocenění Best in Variety dospěláků a také nominaci do Best in Show. Stejně tak si nominaci do Best in Show vybojovala Electra.
  Nedělní posouzení ubíhalo o poznání rychleji. Deuška získala ocenění Best in Variety dospěláků a v rozestřelu s barmou vybojovala také nominaci do Best in Show. Letynka získala ocenění Best in Variety mezi koťaty a malá Electra byla nominována do Best in Show. Ve vlastní Best in Show k našemu nadšení zvítězila mezi dospělým holkami v konkurenci třech barem naše Deuška.
  Výstava byla jedna velká jízda. Super místo, skvělé zázemí pro kočičáky, vystavovatele i návštěvníky. Všude bylo plno prostoru, občerstvení s opravdu výborným jídlem a stánky s krásnými věcmi pro kočičáky. Hezky jsme si také popovídali o kočičácích a kartouzskách s ostatními chovateli. Večer bezvadná večeře se skvělými lidmi a úžasné výstavní úspěchy jak našich holek, tak našich kamarádů a přátel. Všichni jsme se vzájemně podporovali a byli šťastní a radovali se z úspěchů, včetně získání titulu Junior Winner pro kurilskou bobtailku naší kamarádky. Výstava byla jedním slovem fantastická.
 1. a 16. 6. 2024
  Přesně uprostřed června jsme vzali naše modřinkové holčiny na výstavu do Brna. Pro Deušku ani Letynku to žádná premiéra nebyla, ale pro malou Electru ano. V sobotu získala Deuška ocenění Best in Variety a Electra si pomalu zvykala na celý ten výstavní ruch a mumraj. Je to upovídaný prcek, ve kterém se projevuje upovídanost babičky Pirunky a roztomilé komentování všeho možného maminy Amonky. Což je nezvykle srandovní kombinace, protože to občas vypadá, že místo tiché kartouzky máme modrou ukecanou bengálku. V neděli se výstavy účastnila jen Letynka s Electrou, protože Deuška už potřebovala zahraniční výstavu a nemohla tedy na české výstavě nastoupit. Obě holky byly celou dobu naprosto pohodové a vesele si hrály. Ovšem až do chvíle než došlo na vlastní posouzení. Letynka s Electrou se na stole se tentokrát vůbec necítily dobře, natož aby měly zájem se nějak předvádět . Situaci moc nepřidal ani hluk a ruch kolem posuzovatelských stolů. Nakonec jsme byli rádi, že je vše za námi a holky se mohou jít zase natáhnout do své ubikace a pokračovat v blbnutí. Výstava byla jako vždy skvěle organizovaná. Užili jsme si plno zábavy a potkali přátele a známé, se kterými jsme si po oba dva dny měli o čem povídat.
  1. 2024
   V letošním roce již podruhé zasedlo nejvyšší vedení alchymistické rady, aby vyslechlo předložené návrhy ohledně krycího jména Gočinčiny drobotiny a přidělilo mrňousům jejich jména. Návrhů se sešlo několik, mnoho z nich bylo přemítáno a diskutováno. Nakonec bylo jednohlasně odsouhlaseno, že krycí jméno květnových modřinek bude Furyani. Malí modří klučičí drsoňové dostali jména Flint, Fenix a Faustus.
  1. 2024
   Tři modré kuličky pomalu, ale jistě začínají mžourat na svět kolem sebe. Gogí se už s mrňousky také začíná domlouvat roztomile jemným pomňoukáváním. Ze třech modrých chundelatých kuliček se vyklubali tři modří kluci, kteří jsou naprostí pohodáři a stejně jako Gogí mají rádi, když je hladíme a opatrně drbeme na plných bříškách. Umí se ovšem také pořádně ozvat, když se jim něco nelíbí, třeba když se zrovna některý z nich nemůže dostat na své oblíbené místečko při krmení.
  1. 2024
   Malé modřinky se mají čile k světu a maminčina mléčného baru si užívají plnými doušky. Je to také znát na jejich rychle přibývající váze. Gogí si mrňousků náležitě užívá a moc se jí líbí, když jí při jejích mateřských radovánkách opečováváme a různě jí muchláme a drbeme, zatímco se prckové cpou až se jim malá ouška třepou.
  1. 2024
   Gogínka má smysl pro zajímavá čísla a zatímco pro své první mrňousky si vybrala datum 13. 3. 2023, tak letos její volba s přivedením modré drobotiny na svět padla na datum 15. 5. 2024. Gogí a Erosek se v tento den stali šťastnými rodiči třech malých modrých kuliček. Gogí se o mrňousky pečlivě stará a stále je v jejich blízkosti. Dokonce i pití a jídlo jí dáváme přímo pod čumáček, protože své malé modroušky nechce nechávat ani chvíli samotné.
  1. 2024
   O druhém svátečním květnovém dni se do svého nového působiště vydal i Eddie. Měl to ze všech kočičáků nejdál, protože cestoval až do Opavy. Trochu jsme se báli, že bude cestou nespokojený, ale Eďan se uvelebil ve své maxi přepravce a celou cestu s námi zvládl úplně úžasně.
   V novém domově si vše pořádně prohlédl a během chvíle se tam choval jako doma. Prošmejdil všechny místnosti, zterorizoval květenu, odskočil si na záchůdek, napil se a nadábnul a to vše stíhal i s průběžným hraním si a šplháním všude možně.
   Trochu jsme doufali, že po dlouhé cestě a takovém náročném blbnutí to Eddie zapíchne a my se tiše po anglicku vytratíme. Eďan byl však plný energie a odpadnul až když jsme byli napůl cesty zpátky domů.
   Edík se má stejně jako všichni naši prckové skvěle. S parťákem společně blbnou a Edík každý den dokazuje, jaký umí být hodný, přítulný a mazlivý klučina.
 1. a 5. 5. 2024
  O prvním květnovém víkendu jsme vzali Letynku a Deušku na výstavu koček naposledy konanou na pražském Hagiboru. Prostor je tam luxusně velký, ale přeci jenom se na vybavení a zařízení již notně podepsal zub času. Výstava se zde konala naposledy, protože budova půjde celá k zemi, pravděpodobně, aby uvolnila místo nové výstavbě, která se na ni již tlačí.
  Celá výstava se nesla v pohodovém a přátelském duchu. Bylo plno místa pro vystavovatele a zavřený kiosek s občerstvením suplovaly dovážkové služby, jejichž kurýři se před vchodem do haly pravidelně střídali.
  Letynka s Deuškou byly ve své výstavní ubikaci velice spokojené. Po oba dva dny se obě naše holky také probojovaly do Best in Show. V neděli mezi malými koťaty rozhodoval los, protože porotci měli každý svého favorita a jejich rozhodnutí bylo nerozhodné. Výstavu jsme si moc užili. Měli jsme skvělou partu kolem sebe, o zábavu nebyla nouze a přišli za námi i parťáci našich prcků, za což jsme byli moc rádi.
  1. 2024
   V pátek se na svou jen o kousek kratší cestu vydala také Enčínka. Ta, narozdíl od Erelky, cestovala jen v rámci Prahy, ale cesta byla kratší v podstatě jen o kousek. Enčínka našla svůj vysněný domov u svého strejdy Anubiska.
   Hned po příjezdu si Enčí vyskočila z naší náruče a naprosto sebevědomě začala s prohlídkou svého nového působiště. Anubisek zaujal pozici sošného pozorovatele a toho malého modrého drzouna pozoroval s lehkým odstupem. Po lítání s menšími dvounožci, prolézání všude možně a hraní si s hračkami si Enčí na chvilku odpočinula a jelo se nanovo. Než jsem odešli, tak snad nebylo místo, které by Enčí neviděla nebo nenavštívila.
   Anubisek si s Enčí skvěle sedli, vzájemně se respektují a společně zkoumají Enčínky nové teritorium.
   A my jsme si naprosto jistí, že tahle modrá zlatá holčička do své nové rodiny zapadla naprosto perfektně a jsme z toho na svém modrém obláčku štěstí.
  1. 2024
   První květnový den se na cestu do nového domova vydala naše Erelka. Cestu dlouhou hodinu a kousek zvládla krásně, jen občas trochu povídala do výběru našeho hudebního repertoáru a občas možná trochu polemizovala s navigací. Na Erelku čekal kromě jejího parťáka i modrý kámoš, který se zpočátku tvářil poněkud překvapeně. Erelka po prvotní obhlídce nového teritoria začala s vlastním podrobným průzkumem. Během chvilky už prošmejdila co mohla a to vše za nevěřícného pohledu modrého starousedlíka. Erelka si také již zdárně obtočila svého dvounohého parťáka kolem tlapky a spolu nám posílají videa a fotky, jak se jim spolu daří a jak se seznamují také s kočičím panem domácím.
   Z nadšených zpráv máme opravdu velkou radost a jsme šťastní, že Erelka má milující domov, kde jí splní všechna tajná i netajná kočičí přání.
  1. 2024
   Po druhé dávce ochranného lektvaru, ošetření útrob proti potenciálním breberkám nastal čas také na kastraci. Na cestu se vydal Eďan spolu s Erelkou a Enčínkou. Mrňousci byli celou dobu v ordinaci strašně moc hodní a vše proběhlo naprosto pohodově a v klidu. Jako vždy nám jeden po druhém usínali v náruči, aby se po chvíli zase za naší přítomnosti budili. Všichni od nás dostali velké pomazlení a pusinu za statečnost. Při limbošení dostala naše tři Elfítka také malého vetřelce do kožichu v podobě pidi čipu. Doma se prckové uvítali s celým kočičím gangem a po krátkém odpočinku si napucli bříška a pokračovali ve své kotěcí hračičkovské krasojízdě.
  1. 2024
   O dubnové neděli jsme se nechali zlákat na dvoucertifikátovou jednodenní výstavu konanou v Hradci Králové v hotelu Černigov. Na výstavu jsme vzali Deušku a také Letynku, pro kterou to byla naše první společná výstava. Díky tomu, že pořadatelé rozdělili výstavu podle kategorií (v sobotu byla vystavována a posuzována kategorie 1 a 4, v neděli potom kategorie 2 a 3) to nebyl takový masakr jako při naší poslední účasti na tomto místě.
   Návštěvnost byla ohromující a to se bohužel také občas podepsalo na horku a těžkém vzduchu, který v sále panoval. Kočičáci naštěstí měli v kleci svůj větráček, který jsme jim chvílemi velmi záviděli.
   Na výstavu dorazilo celkem šest kartouzských kočiček. Deuška se při obou dvou posouzeních dostala do rozstřelu do nominace. Letynka si nominaci do Best in Show vybojovala. Při prvním posouzení udělala paní posuzovatelka celkový výběr pro ocenění Best in Show ačkoliv mohlo dojít k rozdělení tohoto ocenění pro dospělé kočičáky a pro koťata s juniory. Z přítomných kartouzských kočičáků o ocenění bojovala Letynka s dospělým kartouzským kocourem, který však nakonec díky věku a vyspělosti zvítězil. Při druhém posouzení se již udělovala ocenění dvě a to jak pro dospělé kočky, tak také pro koťata a juniory. Letynka měla proti sobě kotěcího kartouzského kocourka a holčičí juniorku. Pan posuzovatel udělil ocenění Best in Variety právě naší Letynce.
   Vítězství v obou Best in Show si mezi prcky nakonec odnesly barmy. My jsme však měli radost, že se Letynka hezky předváděla, nebála se a nevyjukalo ji ani opravdu velké množství návštěvníků a všudypřítomný hluk.
   Výstavu jsme si po dlouhé pauze opět užili a byli jsme rádi, že jsme měli skvělou společnost jak našich přátel z řad chovatelů, tak také parťáka naší Anžu.
  1. 2024
   Naše béžové srdíčko burmilka Elinka oslavila krásné čtrnácté narozeniny. Elinka je úžasná společnice a hodná kočičanda, která se i ve svém krásném věku umí pořádně rozparádit a rozjet tu pravou burmilí zábavu.
   Burmilla Ally celebration 14th year
  1. 2024
   Jsme ohromně šťastní, že můžeme u nás doma přivítat krásnou malou kočičandu Letizii Opera Prima. Je to malá zvědavka a všudybylka, která roztomile tichounce mňouká a stále si s námi povídá. Každé ticho přeruší tahle malá kočulka svým hlasitým vrněním a lov všech možných hraček je pro ni velkou zábavou.
   Hluboce si vážíme důvěry našich italských přátel a jsme jim za tuto mrňavku velice vděčni. Letizie je kočičanda s úžasným rodokmenem, ve kterém má francouzské a italské předky, které jsme vždy velmi obdivovali.
 1. a 31. 3. 2024
  Během velikonočních svátků se konala výstava v belgickém městě Court-Saint-Étienne. Jednalo se o velkou prestižní výstavu - North Sea Winner, na kterou dorazilo i 8 kočičáků z České republiky. Také účast kartouzských koček byla hojná a dorazili krásní kočičáci z chovatelských stanic z Itálie, Švýcarska, Francie a Belgie.
  My jsme poněkud netradičně vyrazili bez kočičáků, takže jsme na výstavě po oba dva dny byli jako okukovatelé a pozorovatelé a samozřejmě také jako fanoušci.
  Výstava byla skvěle připravená, před halou byly stánky s občerstvením a vše probíhalo v naprosto poklidném a pohodovém tempu.
  Bohužel i přes velkou účast kartouzských koček se žádná neprobojovala do Best in Show, ale konkurence krásných kočičáků zde byla opravdu obrovská.
  Úspěch však měla česká výprava a do České republiky putují hned dvě vítězství North Sea Winner, z čehož jsme měli všichni velikánskou radost.
  1. 2024
   Naši dva malí dráčci oslavili své první narozeniny. Dariusek i Deuška jsou neskuteční mazlíčci a skvělí parťáci, kteří nezkazí žádnou poťouchlou srandu či legraci. Dariusek je jedna kočičí tlapka hlavně se svou malou dvounohou kamarádkou. Deuška nás doma každý den přesvědčuje o své pohodové a mazlivé povaze a strašně ráda se nosí v náručí.
   Oba jsou to úžasní Dračounci a máme ohromnou radost jaký bezvadný tým tvoří Dariusek se svými milujícími lidskými parťáky a to, že jim dělá radost je i naší radostí.
   Chartreux Darius celebration 1st year
   Darius Blue Alchemist, CZ

   Chartreux Deianeira celebration 1st year
   Deianeira Blue Alchemist, CZ
  1. 2024
   Chartreux kittens Eldar Nastal čas a elfítka se vydala na svou první výpravu do velkého světa. Za doprovodu Amonky vyrazili prckové pro kotěcí zázračný booster. Cestu zvládli prckové naprosto skvěle a také v ordinaci pana doktora se chovali všichni velice spořádaně. Edík šel ve stopách všech našich klučinů a rozhodně nesouhlasil s důvěrným ošmatáváním svých citlivých partií. Prckové dostali všichni pochvalu za vzorné chování a spíš než pigáro do kožichu jim vadilo, že jsou vyndaváni z přepravky jak Mates z losovacího boxu a když mají šanci konečně vidět něco nového už jsou zase lifrování zpátky k mamině. Domů dorazili i tak plní zážitků, nacpali si svá malá bříška a po chvilce zběsilého lítání si šli spokojeně chrupnout.
  1. 2024
   Chartreux kittens Eldar Mrňousové mají již za sebou premiérovou dávku lektvaru pro zbavení se útrob všech potenciálních zlořádů. Prckové vzorně spolupracovali, ovšem rozhodně s nimi všichni čerti šít v žádném případě nepřestali. Je to malá průzkumná jednotka zvídavých mrňousů. Všichna čtyři elfítka se vzájemně perfektně doplňují a společně se účastní všech her, objevitelských výprav i chrupčení na valné hromadě. Amonka je jim stále nablízku a s neskrývanou spokojeností sleduje jejich dobrodružné výpravy i objevování nových a nových schopností. Prckové mají pro strach uděláno a s novými podněty, kterými je postupně oblažujeme se vyrovnávají s kotěcím nadšením, statečností a odvahou. Největšími favority v zábavě patří rozestlaná postel a velké hlavy, ze kterých si prckové dělají střídavě horolozeckou stěnu, skluzavku, relaxační polštáře a masážní drbací salón.
  1. 2024
   Dnes slaví své první narozeniny barbarská hordička našich Cimeříků. Cimeříci dělají čest svému jménu, i když je pravda, že už i Cirda nepatrně přiškrcuje ventil na svém nevyčerpatelném nukleárním pohonu. Catanka s Cirdou jsou jako jedna ruka, tedy vlastně tlapka a starají se o každodenní, každohodinovou a každominutovou zábavu pro své parťáky. Koniášek také rozšířil svým parťákům obzory a do klidného soužití s Adorkou vnesl trochu toho nezbedného a uličnického ducha.
   Máme radost, že na všech stranách panuje spokojenost a mrňousové mají milující domovy s úžasnými parťáky a mají se jak alchymisté v laboratoři. Jsme vděční za lásku, které se našim prckům dostává a víme, že jsou v těch nejlepších rukách.

Chartreux Catana celebration 1st year Chartreux Ciri celebration 1st year
Catana & Ciri Blue Alchemist, CZ

Chartreux Conan celebration 1st year
Conan Blue Alchemist, CZ

  1. 2024
   První měsíc nového roku byl také měsícem, na který bylo svoláno zasedání nejvyšší alchymistické rady. Program zasedání byl jediný a to přednesení a odsouhlasení návrhů pro označení prosincové kotěcí nadílky a jmen jednotlivých zástupců modré bandičky. Vedení alchymistické rady se usneslo a ostatními přísedícími bylo podpořeno, že krycí název kotěcí skupinky je Eldar.
   Malými elfítky jsou maskot skupinky kočičák Eddie a kočičandy Electra, Erelah a Enchantress.
  1. 2024
   Chartreux kittens Eldar Další obranný val padl. Zábrany, které znepřístupňovaly prckům druhou část ložnice velkých hlav byly při noční výpravě vzaty ztečí a potupně poraženy. Prckové s velkým nadšením objevili další dosud jim utajené prostory a vše v typicky mrňousovském duchu po důkladném prozkoumání obsadili. Jakmile prckové zmonitorovali přízemní oblasti nového teritoria už začali toužebně pokukovat do míst, kde mají své útočiště velké hlavy a odkud je občas pozorují nebo tam schovávají své nohy před útoky mrňavých piraní. Stačil cíp deky, který přepadl přes okraj postele a první mrňous se vyšplhal do postele. Ostatní mrňousové to tak samozřejmě nemohli nechat a následovali příklad prvního modrého průzkumníka. Od té doby se prckové pravidelně usalašují v posteli velkých hlav a to včetně Amonky a pořádají tam chrunící nebo krmící orgie. V noci leží přitisknutí ideálně k nohám jedné velké hlavy nebo přes ní leží natažení jako střelení zajíci. Výsledkem je, že obě velké hlavy tráví většinu noci v poloze na faraóna v sarkofágu. Prckové si zjevně uvědomují, jaké oběti velké hlavy přinášejí na oltář své krční a bederní páteře a proto vždy, když je příležitost ochotně přispěchají a zapojí své akupunkturní dovednosti. Obsadí hromadně ideálně krk, bedra, lýtka a chodidla své oběti tedy svého pacienta a pustí se do léčby svalové ztuhlosti pomocí kotěcí akupunktury. Jedná se téměř o zázračnou léčbu, protože téměř vzápětí jsou vznášeny požadavky na okamžité ukončení léčby a záchranu ze spárů malých alchymistických ranhojičů.
  1. 2024
   Chartreux kittens EldarObranný val padl. Nejdříve vstoupili prckové do netopýřího období a stále častěji načuhovali do okolního světa. Poté se Amonka usídlila na nočním stolku, který je hned vedle hlavního mrňousího stanu a s kamennou kočičí tváří silou vůle motivovala prcky k překonání zábrany. Po prvním překulení se průzkumné modré vlašťovky do chlupaté deky před zábranou bylo nad slunce jasné, že již není cesty zpět. Prckové vzali okolní deky, polštářky a pelíšky útokem a do útrob kotěcí jeskyně se již nevrátili. Maximálně tam občas nějaký rozjařený mrňous omylem zabloudil během divoké honičky za hračkou. Po dvou dnech, kdy kotěcí základna zela prázdnotou bylo jasné, že si ji mohou velké hlavy hezky složit a uklidit. Prckové dostali kotěcí hřiště a další nášup pelíšků, které okamžitě zabavili a vyvalovali se v nich spokojeně všichni i s Móňou.
   Další věc, kterou velké hlavy cvičně naservírovaly a po pár dnech za doprovodu poťouchlých pohledů modrých kukadel odnesly byl kotěcí záchůdek. Mrňata prostě na malý záchod chodit odmítají, pokud si tedy zrovna nehrají na činčilu koupající se v písku. Místo toho se s bojovým zápalem vrhají do velkého Modka, které používá jejich mamina. Neuplyne ani pár dnů a prckové si sami přidávají další a další čelenže, takže vnitřkem i vnějškem šplhají na horní desku, paragánsky skáčou dovnitř nebo naopak místo předního vchodu se drápou ven tím horním. Zřejmě považují tu velkou užitečnou věc za kotěcí hrad a součást kotěcího zábavního parku. Nutno říci, že prckové jsou naprosto úžasní a záchůdek používají od první chvíle bez jakéhokoliv problému či kotěcí nehody v blízkém či širokém okolí.
  1. 2024
   Prckové se očividně pomalu chystají k diverzní výsadkové akci. Po porodnici už zdivočele běhají se vztyčenými ocásky a snaží se šplhat po vnitřní síťovině na jedné straně jejich domovského bunkru. Amonce se to moc nelíbí a vždy na prcky zamručí. Modří vykutálenci pak chvíli dělají, že si vzali mámino napomenutí k srdci, ale vzápětí už se na síťovinu drápe další várka modrých netopýrů. Prckové spolu také po kotěcím způsobu blbnou a zkouší možnosti svých klubajících se tesáčků. Občas hlodají tlapky svoje, občas svých sourozenců, někdy na oltář testování padne mámin ocas a někdy ty mrňavé pizizubky zkouší otestovat i naše prsty. Mrňousové milují hlazení po zádíčkách a drbání na bříšku, kolikrát čekají než je začneme škádlit a pak to rozjedou a s elánem se rozeběhnou přes celý svůj pelíšek. Stále častěji také vykukují přes zábranu do toho velkého světa, který za ní je a odkud na ně koukají a blbnou s nimi velké hlavy. Někdy se ty malé kuličky s důvěrou stulí do ruky, kterou máme u nich položenou a společnými silami vypilovávají svou úžasnou schopnost uspávačů hadů. Když do toho začne Amonka ještě příst, tak mají velké hlavy (bez ohledu na denní hodinu) téměř okamžitě půlnoc.
  1. 2024
   Tři mini Amonky a jeden mini Džoník (pokud nás tedy ti malí vykukové neoklamali) se už kolem sebe rozkoukávají a rostou před očima. Všichni čtyři mají velkou chuť k jídlu a když náhodou dojde na kotěcí tlačenici nebo třenici o bezedný kelímek u mléčného zdroje, stačí Amonce jemně zamručet a je klid. To potom všechny čtyři špalíčky spokojeně leží vedle sebe jak v zákrytu a s mlaskáním dlabou až se jim dělají boule za ušima.
  1. 2024
   Mrňouskové se mají čile k světu a díky tomu, že Amonka stále leží buď přímo u nich nebo v maximální vzdálenosti jednoho metru, mají malí prťaví alchymisté stálý přístup k vydatnému kotěcímu mlsu. Amonka se o prcky obětavě stará a zjevně pochytila několik fíglů i od své mamky Pirunky. Narozdíl od Pirunky však k péči a výchově nepřistupuje s takovým vojenským drilem. Prcků si užívá a jen výjimečně chodí na malou procházku za ostatními členy alchymistického komanda. Vždy se však rychle vrací a poté hned následuje kontrola mrňousů, jejich očista a další mléčno-koktejlový nášup.
   Chartreux kittens Eldar Chartreux kittens Eldar

Deník alchymisty 2023 ...