Deník alchymisty 2024

Deník alchymisty ...

  1. 2024
   Jsme ohromně šťastní, že můžeme u nás doma přivítat krásnou malou kočičandu Letizii Opera Prima. Je to malá zvědavka a všudybylka, která roztomile tichounce mňouká a stále si s námi povídá. Každé ticho přeruší tahle malá kočulka svým hlasitým vrněním a lov všech možných hraček je pro ni velkou zábavou.
   Hluboce si vážíme důvěry našich italských přátel a jsme jim za tuto mrňavku velice vděčni. Letizie je kočičanda s úžasným rodokmenem, ve kterém má francouzské a italské předky, které jsme vždy velmi obdivovali.
 1. a 31. 3. 2024
  Během velikonočních svátků se konala výstava v belgickém městě Court-Saint-Étienne. Jednalo se o velkou prestižní výstavu - North Sea Winner, na kterou dorazilo i 8 kočičáků z České republiky. Také účast kartouzských koček byla hojná a dorazili krásní kočičáci z chovatelských stanic z Itálie, Švýcarska, Francie a Belgie.
  My jsme poněkud netradičně vyrazili bez kočičáků, takže jsme na výstavě po oba dva dny byli jako okukovatelé a pozorovatelé a samozřejmě také jako fanoušci.
  Výstava byla skvěle připravená, před halou byly stánky s občerstvením a vše probíhalo v naprosto poklidném a pohodovém tempu.
  Bohužel i přes velkou účast kartouzských koček se žádná neprobojovala do Best in Show, ale konkurence krásných kočičáků zde byla opravdu obrovská.
  Úspěch však měla česká výprava a do České republiky putují hned dvě vítězství North Sea Winner, z čehož jsme měli všichni velikánskou radost.
  1. 2024
   Naši dva malí dráčci oslavili své první narozeniny. Dariusek i Deuška jsou neskuteční mazlíčci a skvělí parťáci, kteří nezkazí žádnou poťouchlou srandu či legraci. Dariusek je jedna kočičí tlapka hlavně se svou malou dvounohou kamarádkou. Deuška nás doma každý den přesvědčuje o své pohodové a mazlivé povaze a strašně ráda se nosí v náručí.
   Oba jsou to úžasní Dračounci a máme ohromnou radost jaký bezvadný tým tvoří Dariusek se svými milujícími lidskými parťáky a to, že jim dělá radost je i naší radostí.
  1. 2024
   Nastal čas a elfítka se vydala na svou první výpravu do velkého světa. Za doprovodu Amonky vyrazili prckové pro kotěcí zázračný booster. Cestu zvládli prckové naprosto skvěle a také v ordinaci pana doktora se chovali všichni velice spořádaně. Edík šel ve stopách všech našich klučinů a rozhodně nesouhlasil s důvěrným ošmatáváním svých citlivých partií. Prckové dostali všichni pochvalu za vzorné chování a spíš než pigáro do kožichu jim vadilo, že jsou vyndaváni z přepravky jak Mates z losovacího boxu a když mají šanci konečně vidět něco nového už jsou zase lifrování zpátky k mamině. Domů dorazili i tak plní zážitků, nacpali si svá malá bříška a po chvilce zběsilého lítání si šli spokojeně chrupnout.
  1. 2024
   Mrňousové mají již za sebou premiérovou dávku lektvaru pro zbavení se útrob všech potenciálních zlořádů. Prckové vzorně spolupracovali, ovšem rozhodně s nimi všichni čerti šít v žádném případě nepřestali. Je to malá průzkumná jednotka zvídavých mrňousů. Všichna čtyři elfítka se vzájemně perfektně doplňují a společně se účastní všech her, objevitelských výprav i chrupčení na valné hromadě. Amonka je jim stále nablízku a s neskrývanou spokojeností sleduje jejich dobrodružné výpravy i objevování nových a nových schopností. Prckové mají pro strach uděláno a s novými podněty, kterými je postupně oblažujeme se vyrovnávají s kotěcím nadšením, statečností a odvahou. Největšími favority v zábavě patří rozestlaná postel a velké hlavy, ze kterých si prckové dělají střídavě horolozeckou stěnu, skluzavku, relaxační polštáře a masážní drbací salón.
  1. 2024
   Dnes slaví své první narozeniny barbarská hordička našich Cimeříků. Cimeříci dělají čest svému jménu, i když je pravda, že už i Cirda nepatrně přiškrcuje ventil na svém nevyčerpatelném nukleárním pohonu. Catanka s Cirdou jsou jako jedna ruka, tedy vlastně tlapka a starají se o každodenní, každohodinovou a každominutovou zábavu pro své parťáky. Koniášek také rozšířil svým parťákům obzory a do klidného soužití s Adorkou vnesl trochu toho nezbedného a uličnického ducha.
   Máme radost, že na všech stranách panuje spokojenost a mrňousové mají milující domovy s úžasnými parťáky a mají se jak alchymisté v laboratoři. Jsme vděční za lásku, které se našim prckům dostává a víme, že jsou v těch nejlepších rukách.

Chartreux Catana celebration 1st year Chartreux Ciri celebration 1st year
Catana & Ciri Blue Alchemist, CZ

Chartreux Conan celebration 1st year
Conan Blue Alchemist, CZ

  1. 2024
   První měsíc nového roku byl také měsícem, na který bylo svoláno zasedání nejvyšší alchymistické rady. Program zasedání byl jediný a to přednesení a odsouhlasení návrhů pro označení prosincové kotěcí nadílky a jmen jednotlivých zástupců modré bandičky. Vedení alchymistické rady se usneslo a ostatními přísedícími bylo podpořeno, že krycí název kotěcí skupinky je Eldar.
   Malými elfítky jsou maskot skupinky kočičák Eddie a kočičandy Electra, Erelah a Enchantress.
  1. 2024
   Další obranný val padl. Zábrany, které znepřístupňovaly prckům druhou část ložnice velkých hlav byly při noční výpravě vzaty ztečí a potupně poraženy. Prckové s velkým nadšením objevili další dosud jim utajené prostory a vše v typicky mrňousovském duchu po důkladném prozkoumání obsadili. Jakmile prckové zmonitorovali přízemní oblasti nového teritoria už začali toužebně pokukovat do míst, kde mají své útočiště velké hlavy a odkud je občas pozorují nebo tam schovávají své nohy před útoky mrňavých piraní. Stačil cíp deky, který přepadl přes okraj postele a první mrňous se vyšplhal do postele. Ostatní mrňousové to tak samozřejmě nemohli nechat a následovali příklad prvního modrého průzkumníka. Od té doby se prckové pravidelně usalašují v posteli velkých hlav a to včetně Amonky a pořádají tam chrunící nebo krmící orgie. V noci leží přitisknutí ideálně k nohám jedné velké hlavy nebo přes ní leží natažení jako střelení zajíci. Výsledkem je, že obě velké hlavy tráví většinu noci v poloze na faraóna v sarkofágu. Prckové si zjevně uvědomují, jaké oběti velké hlavy přinášejí na oltář své krční a bederní páteře a proto vždy, když je příležitost ochotně přispěchají a zapojí své akupunkturní dovednosti. Obsadí hromadně ideálně krk, bedra, lýtka a chodidla své oběti tedy svého pacienta a pustí se do léčby svalové ztuhlosti pomocí kotěcí akupunktury. Jedná se téměř o zázračnou léčbu, protože téměř vzápětí jsou vznášeny požadavky na okamžité ukončení léčby a záchranu ze spárů malých alchymistických ranhojičů.
  1. 2024
   Obranný val padl. Nejdříve vstoupili prckové do netopýřího období a stále častěji načuhovali do okolního světa. Poté se Amonka usídlila na nočním stolku, který je hned vedle hlavního mrňousího stanu a s kamennou kočičí tváří silou vůle motivovala prcky k překonání zábrany. Po prvním překulení se průzkumné modré vlašťovky do chlupaté deky před zábranou bylo nad slunce jasné, že již není cesty zpět. Prckové vzali okolní deky, polštářky a pelíšky útokem a do útrob kotěcí jeskyně se již nevrátili. Maximálně tam občas nějaký rozjařený mrňous omylem zabloudil během divoké honičky za hračkou. Po dvou dnech, kdy kotěcí základna zela prázdnotou bylo jasné, že si ji mohou velké hlavy hezky složit a uklidit. Prckové dostali kotěcí hřiště a další nášup pelíšků, které okamžitě zabavili a vyvalovali se v nich spokojeně všichni i s Móňou.
   Další věc, kterou velké hlavy cvičně naservírovaly a po pár dnech za doprovodu poťouchlých pohledů modrých kukadel odnesly byl kotěcí záchůdek. Mrňata prostě na malý záchod chodit odmítají, pokud si tedy zrovna nehrají na činčilu koupající se v písku. Místo toho se s bojovým zápalem vrhají do velkého Modka, které používá jejich mamina. Neuplyne ani pár dnů a prckové si sami přidávají další a další čelenže, takže vnitřkem i vnějškem šplhají na horní desku, paragánsky skáčou dovnitř nebo naopak místo předního vchodu se drápou ven tím horním. Zřejmě považují tu velkou užitečnou věc za kotěcí hrad a součást kotěcího zábavního parku. Nutno říci, že prckové jsou naprosto úžasní a záchůdek používají od první chvíle bez jakéhokoliv problému či kotěcí nehody v blízkém či širokém okolí.
  1. 2024
   Prckové se očividně pomalu chystají k diverzní výsadkové akci. Po porodnici už zdivočele běhají se vztyčenými ocásky a snaží se šplhat po vnitřní síťovině na jedné straně jejich domovského bunkru. Amonce se to moc nelíbí a vždy na prcky zamručí. Modří vykutálenci pak chvíli dělají, že si vzali mámino napomenutí k srdci, ale vzápětí už se na síťovinu drápe další várka modrých netopýrů. Prckové spolu také po kotěcím způsobu blbnou a zkouší možnosti svých klubajících se tesáčků. Občas hlodají tlapky svoje, občas svých sourozenců, někdy na oltář testování padne mámin ocas a někdy ty mrňavé pizizubky zkouší otestovat i naše prsty. Mrňousové milují hlazení po zádíčkách a drbání na bříšku, kolikrát čekají než je začneme škádlit a pak to rozjedou a s elánem se rozeběhnou přes celý svůj pelíšek. Stále častěji také vykukují přes zábranu do toho velkého světa, který za ní je a odkud na ně koukají a blbnou s nimi velké hlavy. Někdy se ty malé kuličky s důvěrou stulí do ruky, kterou máme u nich položenou a společnými silami vypilovávají svou úžasnou schopnost uspávačů hadů. Když do toho začne Amonka ještě příst, tak mají velké hlavy (bez ohledu na denní hodinu) téměř okamžitě půlnoc.
  1. 2024
   Tři mini Amonky a jeden mini Džoník (pokud nás tedy ti malí vykukové neoklamali) se už kolem sebe rozkoukávají a rostou před očima. Všichni čtyři mají velkou chuť k jídlu a když náhodou dojde na kotěcí tlačenici nebo třenici o bezedný kelímek u mléčného zdroje, stačí Amonce jemně zamručet a je klid. To potom všechny čtyři špalíčky spokojeně leží vedle sebe jak v zákrytu a s mlaskáním dlabou až se jim dělají boule za ušima.
  1. 2024
   Mrňouskové se mají čile k světu a díky tomu, že Amonka stále leží buď přímo u nich nebo v maximální vzdálenosti jednoho metru, mají malí prťaví alchymisté stálý přístup k vydatnému kotěcímu mlsu. Amonka se o prcky obětavě stará a zjevně pochytila několik fíglů i od své mamky Pirunky. Narozdíl od Pirunky však k péči a výchově nepřistupuje s takovým vojenským drilem. Prcků si užívá a jen výjimečně chodí na malou procházku za ostatními členy alchymistického komanda. Vždy se však rychle vrací a poté hned následuje kontrola mrňousů, jejich očista a další mléčno-koktejlový nášup.

Deník alchymisty 2023 ...