MVK Praha - Velká Chuchle
Srdečně vás zveme na červencovou výstavu koček pořádanou naší domovskou organizací SO Praha 4.

 1. a 21. 4. 2019
  Velikonoční víkend jsme s Tamiko strávili na výstavě koček v Liberci. Kombinace krásného počasí, setkání s přáteli a známými chovateli a skvěle organizovaná výstava v nás zanechala nesmazatelné zážitky. V sobotu i v neděli se u nás zastavilo mnoho návštěvníků a s mnohými z nich jsme měli možnost si příjemně popovídat.
  Tamiko v sobotu získala krásný posudek a svůj druhý CACIB. Paní posuzovatelkou byla pozvána do rozstřelu do nominace do BIS, kde zvítězila krásná barmička Bella Ambra.
  V neděli se na výstavě představily hned čtyři kartouzské kočičky. Tamiko si v neděli posuzování neskutečně užívala a my jsme chvílemi jen nevěřícně zírali. S paní posuzovatelkou krásně spolupracovala a na posuzovatelském stole se cítila jako doma. Tamiko získala opět velice krásný posudek a třetí CACIB. Získáním třetího certifikátu CACIB se z Tamiko stal Mezinárodní šampion a my jsme na ni moc hrdí a pyšní. Vzhledem k tomu, že se na výstavě sešly čtyři nekastrované kartouzské kočičky, došlo také k posuzování a vyhlášení Best in Variety, kterou Tamiko vyhrála a my jsme byli naprosto nadšeni. Tamiko i v neděli byla pozvána do rozstřelu do nominace do BIS, ve které se setkala s britskou kočičkou a barmičkou Bellou Ambrou, která z rozstřelu vyšla opět jako vítěz.
 1. a 7. 4. 2019
  O tomto víkendu jsme s naší malou cestovatelkou Tamiko zavítali na dvoudenní mezinárodní výstavu koček do německého města Hof. Byla to klecová premiéra pro nás i pro Tamiko, protože německá pořádající organizace neumožnila vystavovat kočky ve vlastních klecích typu Sturdi. Věděli jsme to však dopředu a měli jsme tedy dostatek času se připravit a zajistit si potřebné vybavení na úpravu a vyzdobení klece. Výstava byla skvěle organizovaná, výstavní prostory v Freiheitshalle byly dostatečně velké s výborným zázemím a ochotnými, nápomocnými a usměvavými pořadateli. Kromě poměrně velkého zastoupení ze strany vystavovatelů se na výstavu přišlo podívat také hodně návštěvníků.
  V sobotu získala Tamiko v otevřené třídě velmi pochvalný posudek a třetí CAC a získala tak titul Šampion. Tami byla v sobotu pozvána do výběru do nominace do BIS. Sešlo se zde celkem šest kočiček, v konkurenci britek, bengálek a barmičky nakonec postup získala barmička. Tami byla po celou dobu velice hodná, i když jsme čekali asi patnáct minut než se shromáždí všichni vystavovatelé pozvaní do výběru do nominace. Částečná rozmrzelost poté byla znát na všech, přeci jenom se na nedochvilné vystavovatele čekalo docela dlouho.
  V neděli Tamiko soutěžila již ve třídě šampionů. Paní porotkyni se moc líbila a získala velice krásný posudek a první CACIB. I v neděli byla Tami pozvána do výběru do nominace, tentokrát zde měla konkurenci v podobě dvou britských kočiček a dvou barmiček. Do nominace postoupila barmička. Tami byla po oba dva dny moc šikovná a jako vždy se zajímala o vše, co se kolem dělo. Energii dobíjela vydatným a spokojeným spánkem, kdy v kleci ležela natažená jak střelený zajíc.
  1. 2019
   Webové stránky chovatelské stanice Blue Alchemist, CZ jsou nyní dostupné také v plnohodnotné francouzské verzi.
  1. 2019
   Neděle byla ve znamení výstavy v rakouském Eisenstadtu, malém městě s půvabným starým centrem kousek od Vídně. Pro nás i pro Tamiko to byla první zahraniční výstava. Navíc jednodenní a dvoucertifikátová, takže během jednoho dne (v tomto případě dopoledne) jsme byli hned na dvou posouzeních. Pořadatelé se popasovali se ctí se vším, i s tím, že jsme jako už několikrát měli připravenou klasickou klec namísto volného stolu pro Sturdi ačkoliv jsme na to dopředu raději několikrát upozorňovali. Nakonec jsme se však domluvili, vše vyjasnili a s úsměvem a v klidu došlo k nápravě.
   V otevřené třídě se zde sešly tři kartouzské kočičky. Ačkoliv se Tamiko líbila, dali posuzovatelé přednost kočičkám se světlejším kožíškem a dospělejším výrazem. Byli jsme moc rádi, že jsme měli možnost také vidět moc hezkou kartouzskou kočičku z maďarské chovatelské stanice a pohovořit si s jejím doprovodem.
   Tamiko celou výstavu zvládla naprosto perfektně, stejně tak jako čtyřhodinovou cestu do Rakouska a potom zase zpět. Na výstavě okukovala ostatní kočičáky a máme pocit, že jí to opravdu bavilo. Hlavně, že byl kolem cvrkot a dělo se stále něco nového. Doma pak určitě Arčíkovi s Elinkou vykládala, jaký lán světa to viděla.
  1. 2019
   Dnes nám dorazil negativní výsledek genetického vyšetření na PKD (polycystická choroba ledvin) z laboratoře Genomia.
   Přestože kartouzské kočky jako plemeno tímto dědičným onemocněním netrpí, rozhodli jsme se Tamiko tento test udělat. Chtěli jsme mít stoprocentní jistotu a díky negativnímu výsledku ji také máme, že Tamiko touto nemocí netrpí a nemůže být tedy ani potenciálním přenašečem této nemoci na další generace. Z negativního výsledku testu, ačkoliv jsme jej očekávali, máme velkou radost.
  1. 2019
   V neděli Tamiko získala od pana de Bruijn rovněž krásný posudek s certifikátem CAC. Situace se opět opakovala, Tamiko postoupila do výběru do nominace do BIS, ve kterém následně zvítězila krásná mladá britská kočičanda.
   Výstava proběhla v příjemném prostředí, byla dobře zorganizována.
   Tamiko si užívala záři reflektorů na posuzovatelských stolech a v útulném prostředí svého habitatu sledovala procházející návštěvníky, nebo spokojeně klimbala.
   Výsledky jsou doplněny v tabulce a v galerii již najdete i fotografie z výstavy.
  1. 2019
   Na MVK v Berouně se Tamiko poprvé představila v otevřené třídě. Panu Vladimiru Isakovovi (posuzovateli) se moc líbila a získala krásný posudek s certifikátem CAC. Byla vybrána do užšího výběru na nominaci do BIS, v tomto rozstřelu do nominace nakonec zvítězila britská kočička.
  1. 2019
   Do sekce Výstavy jsme přidali fotogalerii, která bude průběžně doplňována.
  1. 2018
   Webové stránky chovatelské stanice Blue Alchemist, CZ jsou nyní dostupné také v plnohodnotné anglické verzi.
  1. 2018
   Druhý den výstavy bylo vystavováno osm kartouzských koček z toho opět tři ve třídě 11 (koťata 7-10 měsíců). Tamiko si stejně jako my výstavu užila, byla velice šikovná a krásně se prezentovala.
   Výsledky z obou dnů najdete v části Výstavy.
  1. 2018
   Zúčastnili jsme se Mezinárodní výstavy koček v Olomouci. Sobotní výstavy se zúčastnilo devět kartouzských koček z toho tři ve třídě 11 (koťata 7-10 měsíců).
  1. 2018
   Chovatelská stanice Blue Alchemist, CZ vstupuje na webový prostor.