Deník alchymisty

  1. 2023
   Sweet chartreux in bowlDrsní Cimeříci a načechraní Dračouni jsou dvě malé čety, které se na nás průběžně střídají a trénují naši obezřetnost, pozornost a silnošpagátovitost naší nervové soustavy. Jakmile začnou sluneční paprsky pronikat přes veškeré bariéry, které jsme jim ve snaze o náš ničím nerušený spánek postavili do cesty, nastoupí na nás modré komando a nějakému dochrupnutí před zazvoněním budíku je konec. Kdyby se naše ráno pokusil někdo překreslit do podoby komiksu objevovaly by se na černém podkladu obrázku bubliny s nápisy SVOOSH! a VZOOM! reprezentující pohyb malých trysko modrých démonků přes naše postele a to v nekonečném opakování. V odpověď na tyto kotěcí ranní hrátky by naše bubliny naplnilo výmluvné ARRGH!, UGHHH! nebo YÍÍÍEEEK!
   Cimeříci střídavě zabírají velké mísy a vegetí v nich naprosto stejně jako to dělávali malí Arduini. Zřejmě to bude něco genetického, co mají malí následovníci Bandiťáka a Pirči rovnou zabudováno do své kočičácké DNA. Sweet chartreux in bowlCimeříci jsou banda, která se ničeho nebojí a největším ranařem z nich je bezesporu Cirda. Conan je klučina rozvážný a pokud se mu něco nezdá, tak se pro jistotu naježí, takže dostal přezdívku řasokoule s anténkou. Caťula je velkou milovnicí již zmiňovaných misek a je schopná v nich prochrupčit valnou většinu dne. Když jí mrňata přepustí své vyhřáté misky, zavzpomíná si na svá kotěcí léta také Amonka. Do misek se sice stále vejde, ale oproti prckům z nich již trochu přetéká.
   Dračouni jsou stále roztomilé nadýchané kuličky s nevinným kukučem, takže oproti kobylkové bouři Cimeříků působí jako balzám na duši. Když ovšem mají svůj den, umí i ti modří tučňáci pořádně ukázat pizizuby. Prťata začínají podnikat dobrodružné výpravy a milují nejrůznější schovávačky a tajná místa, kde se zkouší zašít. Zřejmě se oproti Cimeříkům vydají cestou povznášející ducha, neboť je pravidelně vytahujeme z knihoven a rovněž často leží naložení v odborných časopisech.
 1. 4 . 2023
  Malá barbarská horda podnikla nájezd do osady, kde se nachází šamanská chýše kočičího léčitele. Byla to první akce malých Cimeříků mimo jim známé teritorium a nutno říci, že se s tím poprali zcela ve svém duchu. V ordinaci se jako velká voda vyvalila okamžitě ven všetečka Cirda s odhodláním, že musí všechno vidět jako první a být všude jako první. Dalo docela slušnou fušku udržet ji na stole a doručit pigáro na to správné místo v tom neustále se zmítajícím modrém klubku, které mermomocí chtělo vyrazit na dobrodružný průzkum. Conan byl rád, že jím zvolený předvoj (Cirda) připravil vhodnou atmosféru na jeho velkolepé ántré a v duchu gladiátora očekávajícího ovace nadšeného publika nakonec opustil přítmí přepravky. Conan projevil rozvahu a klid mocného bojovníka ovšem jen do chvíle, než se pozornost té velké hlavy, kterou do té doby ještě neviděl, soustředila na kontrolu jeho citlivých kocouřích partií. Tady skončila veškerá sranda a Conan projevil velkou, ale opravdu velkou nespokojenost s takovýmto přístupem. Výsledkem bylo, že nespokojeně zamručel, čímž považoval svůj postoj k tomuto počínání za naprosto jasně vyjádřený. Catana svým příchodem do ordinace považovala akci „výlet za hranice všedních dnů“ za ukončenou a neviděla jediný důvod, proč by vůbec měla pohodlí přepravky opustit. Nakonec každý z nájezdníků úspěšně obdržel do kožichu svůj ochranný lektvar a celá horda se vydala na cestu domů. Doma si prckové chvilku dáchli a po krátkém osvěžujícím spánku opět pokračovali ve svém barbarském dovádění.
  A zatímco malí benjamínkové v tento den dostali své první včelky do kožichu naše burmilí béžovka Elinka oslavila krásné třinácté narozeniny.
  Ally - 13th birthday
  1. 2023
   Cimeříci jsou nefalšovaná barbarská horda. Nejvíce připomínají vlnu tsunami, která se žene vždy určitým směrem a po ní zůstává měsíční krajina. Pravidelně jsou barbarouni sundaváni ze skříní pokrytých textilní tapetou, vytahováni z poliček a vše musí být uzavíráno bleskovou rychlostí, jinak hrozí, že se tam narve modrý váleček nebo některá z jeho částí. No a protože barbaříci nejsou žádná ořezávátka, tak si našli skvělou zábavu jak použít velké kočičí záchůdky. Hlavním vchodem chodí jen srabáci, takže mrňousové se po hladkých bocích drápou nahoru, případně si lehce povyskočí, aby se dostali na horní desku a poté horním vstupem/výstupem hodí malého paragána do steliva. A to samé samozřejmě, když se chystají po dobře vykonané akci, prostor opustit. Někdy vezmou za vděk i hlavním vchodem, ale to jen v případě, že kolem běží některý ze sourozenců a je potřeba ho co nejdříve dohnat a skolit. Jinak to jsou malé mazlivé kuličky, které mají naprosto neodolatelný nevinný kukuč.
   Dračouni jsou momentálně ve fázi maximální roztomilosti a na velké hlavy koukají téměř s posvátnou důvěrou. Pod dohledem starostlivé Gogí pořádají krátké i delší výpravy a objevují různá zákoutí obývacího pokoje. Každá z kočičích mamin má jiný přístup k výchově prcků a také používá trochu jiné hlasové projevy.
   Brusidlo zkoušel nabídnout své ochutnávačské služby i Goče. Když ale zjistil, že to s menáží pro prcky ve formě došťuchovací stravy není ještě tak horké, rozhodl se počkat na vhodnější okamžik s tím, že jeho čas teprve přijde. Ovšem jaké dostane od Pirči reference, to je zatím ve hvězdách.
  1. 2023
   Zdá se, že alchymistická nejvyšší rada má tento rok poněkud napilno. Vzhledem k vývoji situace bylo nutné svolat další mimořádné zasedání alchymistického vedení, sehnat všechny usnášeníschopné členy a odhlasovat krycí název březnových mrňousat a jejich tajných volacích znaků. Kotěcí modrá dvojka obdržela krycí název Dracarys a malí modrušáci nesou jména Darius a Deianeira.
  1. 2023
   Cimeříci sice už dostali své odčervovací lektvary, ale stejně s nimi šijou všichni, když už ne červouni, tak čerti. Je to nájezdnická malá banda, která lítá s mrukotem po celém bytě rychlostí světla a přes vztyčené ocásky zřejmě vysílají do vesmíru nějaké tajné signály, kterými volají svou domovskou barbarskou planetu. Velkou kamarádkou s nimi je Amonka, která se pasovala do role chůvičky a pracuje oddaně pouze za stravu, kterou se v nestřeženém okamžiku snaží odklonit malým piraňkám z talířků. Brusíkovi angažmá jako záložní chůva u Pirči bohužel nevyšlo, tak se rozhodl nabídnout své služby jako ochutnávač kotěcích pokrmů. Zřejmě mu zatím nikdo nevysvětlil, že výraz ochutnávač pochází od slova ochutnat a rozhodně to neznamená, že se může mrňouskům vše rovnou z fleku vyžrat. Sice se to Budka snaží uhrát na to, jak velkou oběť podstupuje a dělá si ze žaludku mrzáka, ale stejně mu to už nikdo nevěří a pokud v sobě rychle neobjeví pořádnou pracovní morálku, tak bude z tohoto postu šupitopresto sesazen a to bez nároku na jakékoliv odstupné.
  1. 2023
   I letos jsme absolvovali a úspěšně zakončili kurz Campus Felinarium, tentokrát s označením Ursa Major.
   Kurz byl zaměřen na historii genetiky koček, několik částí bylo věnovaných genetice zbarvení koček, genetickým onemocněním a populační genetice včetně zajímavých informací o inbreedingu. Součástí kurzu byla cvičení zaměřená jak na teoretické, tak také praktické využití získaných znalostí (včetně toho, jak si tak trochu doma na koleni z průkazu původu vypočítat míru inbreedingu).
   Kurz byl pro nás velkým přínosem a jsme rádi, že ačkoliv možná všechny informace plně nevyužijeme (speciálně ty, týkající se barev, kreseb a všech jejich libůstek), tak o nich máme hlubší povědomí a už pro nás nejsou jen vzdálenými pojmy. Pořadatelům kurzu patří velký dík za perfektní přípravu kurzu a jeho profesionální úroveň.
  1. 2023
   Mrňousci už pozorují okolní svět a cvrkot svýma obrovskýma očkama. Gogí projevila nespokojenost se svým privátním hangárem a vypadalo to, že se s mrňousky raději usalaší na dekách rozložených před ním. Poté co prckové začali zdolávat štuclíkové ochranné valy, které jim velké hlavy přihrály do cesty, tak byla opět na scénu uvedena ohrádka (na kterou se rozdivočení Cimeříci zvysoka vybodli) a byla nabídnuta Gogí jako náhrada za pelíškový hangár. Ohrádka se Gočulíkovi naštěstí zalíbila a s prcky tam již spokojeně bivakuje.
  1. 2023
   Dnes se Gočinka stala poprvé kočičí maminou. Narodily se jí dvě modré žížalíny, které jsou stále při chuti. Gogí zpočátku vypadala, že by dala přednost Pirunčiným chlupatým modrým válečkům. Když ale zjistila, že začínají být barbarsky odbojní a ty malé uvřískané žížalky jsou celkem bezmocné proti její mateřské péči, ujala se, se vší ctí, role vzorné kočičí maminy a o prďouse pečuje s maximální něžností a péčí.
  1. 2023
   Sweet chartreux - CimmerianJakmile modří mrňousové jednou okusili svobodu ještě pár dní používali svou útulnou základnu k nočnímu odpočinku. Po pár dnech však do ní už ani nepáchli a spali spokojeně v pelíšcích a na polštářcích, které mají rozložené kolem ní. V jednu chvíli velké hlavy napadlo oprášit pro malé barbaroše velkou ohrádku, ale prckové v ní projevovali takovou míru nespokojenosti, že po pár hodinách putovala opět do svého obalu a již opět spokojeně odpočívá zavřená ve skříni. Stejně tak byly poslány velké hlavy k šípku s malým kotěcím záchůdkem, protože mrňousům neposkytoval tolik zábavy jako ten dospělácký, ve kterém se skvěle blbne a samozřejmě se tam již nějaký ten čas zanechávají výsledky kotěcí odpadní produkce.
   Želví dásničky už před časem vystřídaly malé tesáčky, které se mrňousům vyklubaly takřka závratnou rychlostí a které jim svítí v tlamičkách při pokusech ožužlat cokoliv, co se ocitne v jejich dosahu. Mrňousové už také obsadili jejich nejvyšší výškový bod v podobě kotěcího škrabadla a rozdělili si střídání stráží na jeho vrcholu.
   Pirča na malé Cimeříky stále bedlivě dohlíží, většinou z nějakého vyvýšeného místa a uděluje krátké povely a napomenutí, na která ta malá banda neuvěřitelně sehraně reaguje. Je úžasné sledovat jaký mají prckové k velké náčelnici přirozený respekt a ona jim přitom s láskou vymezuje patřičné mantinely. Na druhou stranu jim ovšem dává přesně takovou míru svobody, aby se mohli sami bezpečně rozvíjet. Pirča je v této oblasti zřejmý přirozený vůdce s darem shůry.
  1. 2023
   Malí Cimeříci již pobíhají po svém pelíškovém teritoriu rychlostí střízlivějícícho starého mořského vlka. Zdálo se nám, že Pirča zahájila akci otevírání tajemné komnaty poněkud záhy, protože malé prcky motivovala k překonání zábrany hned, jak začali nabírat jistější krok. Jakmile byla zábrana odstraněna, Pirča samou spokojeností jen zářila, že prckové již mohou zvolna vycházet i mimo svůj útulný pelíškový hangár. Teď je pro změnu motivuje k tomu, aby šli objevovat kotěcí hřiště nebo malé škrabadlo. Ovšem pokud některý z malých modrásků neuposlechne na první dobrou, tak je mu rychle vysvětleno, že i malí barbaři musí poslouchat svojí velkou mámu a šupejdí se zpátky do pelíšku na barbarskou valnou hromadu. Pirča je v komunikaci s prcky nepřekonatelná a je obdivuhodné, jak jí stačí tiché zamručení a malá banda divočáků se uklidní jako mávnutím kouzelného proutku. Mrňousové již také začínají s překonáváním překážek v podobě lidských obřích tlap a zdoláváním výšlapů na kotěcí Mt. Everest, kdy se snaží vydrápošit se na nohy velkých hlav sedících před jejich barbarskou chýší. Zbytek času, který netráví hodokvasem a následným tvrdým spánkem trénují kotěcí wrestling a kotěcí útočnou přesilovku dva na jednoho.
  1. 2023
   Nejvyšší vedení alchymistické modré buňky dnes přijalo návrhy společenstva modré tlapky a po přednesení návrhů a rozpravě se přešlo k vlastnímu hlasování. Jednomyslně bylo odhlasováno a schváleno pojmenování únorového modřinkového kmene pod krycím názvem Cimeřané.
   Statečnými bojovnicemi modřinkového kmene jsou holčičky Ciri a Catana, velkým bojovníkem nemůže být nikdo jiný než nejznámější Cimeřan ... Conan.
  1. 2023
   Všichni tři pidi modráskové již koukají na svět modrýma očkama. Rozkoukávání šlo postupně u všech najednou, takže těžko říci, jestli má v tomto některé z mrňat malé švidrací prvenství. Pirunka je s mrňousky téměř neustále, ale přeci jenom se občas musí jít podívat mezi zbytek gangu, aby oprášila sociální kontakty a všem oznámila, že za nějaký čas se mohou těšit na malý modrý kartouzský útočný oddíl.
   Chartreux Cimmerians - Catana
  1. 2023
   Prckové si dávají pravidelně do modrých sosáčků a to do takové míry, že dvojnásobek porodní váhy překonali ještě před dosažením jednoho týdne věku. Jsou to modré chundelaté kuličky, které si umí najít ten správný flíček u mamčina mléčného baru a za nic na světě neopustit výhodnou pozici dokud nejsou nacucaní až k prasknutí.
  1. 2023
   Dnes se naší Pirunce narodily tři modré kartouzské žížalky. I přes zastírací akce malých mrňat se alchymistická rada shodla na tom, že jsou to dvě modřinkové holčičky a jeden modráskový klučina. Porodní váhy mrňousků byly 86 gramů, 107 gramů a 130 gramů. Třetího prcka jsme vážili pro jistotu několikrát, abychom vyloučili vadnou kalibraci váhy a také jsme ho prošacovali, jestli někde v kožíšku neschovává nějaké malé závažíčko.
   Pirunka se o prcky úžasně stará, neustále je jim nablízku a s velkou hrdostí nám je předvádí.
   Cimmerians 1 day old
  1. 2023
   Už je to rok, co na svět vykoukl největší kliďas a hypnotizér Johnny. Džoník je kus pořádného kocoura s velkým (a lékařsky proklepnutým) srdcem, který miluje své lidské parťáky a dává jim to najevo hlasitým předením. Je to mazel, který by na sobě nechal snad i dříví štípat, i když jeho velikost a šelmí pohled budí mnohdy téměř respekt. Jsme moc rádi, že se modrý mrňous, který už rozhodně žádným mrňousem není, stal členem naší kočičácké bandy.
   John Lacay Bleu 1 year old
  1. 2023
   Johnny se rozhodl, že v pátek třináctého trochu podráždí štěstíčko a nechá si u pana veterináře proklepnout mocný kočičí srdeční svalík. Džoníno zachoval během celého vyšetření klidnou a chladnou mozkovnu, nevrtěl se, nepíďalkoval, nenadával - no prostě se choval jako typický Džoníno. Pan doktor mu překontroloval srdeční pumpičku, vytiskl obrázky, sepsal zprávu a Džoník dostal oficiální štempl, že je HCM prostý neboli HCM negativní.

Deník alchymisty 2022 ...