V případě zájmu o koťátko z naší chovatelské stanice a ochoty si na koťátko od nás i chvilku počkat nás neváhejte kontaktovat a koťátka si můžete předběžně zamluvit.

V naší chovatelské stanici odchováváme pouze koťátka s průkazem původu (PP).

Vrhy koťátek v naší chovatelské stanici se snažíme pečlivě plánovat a naše kočičky mají jen jeden vrh za rok nebo i za delší období. Podstatné pro nás je, abychom mohli koťátkům věnovat náležitý čas pro jejich růst, vývoj a výchovu. Chceme, aby naše kočičky měly čas se po období březosti, porodu a odchovu koťátek náležitě zregenerovat a užívat si života i bez mateřských povinností nebo tetičkovského dohledu nad malými neposedy.

Naše koťátka odchází do nových domovů nejdříve ve věku 13 týdnů, mnohdy později. Není to z důvodu, abychom si déle užili modrých chlupatých kuliček, ale abychom věděli, že koťátka odevzdáváme do nových domovů v perfektní kondici a plně socializovaná tzn. mimo jiné i zdravě ofouklá a zvídavá.

Koťátka jsou v době odchodu do nového domova plně vakcinovaná a odčervená. Jsou naučena na kočičí záchůdek a jeho používání bravurně zvládají.

Malí modrásci vyrůstají v láskyplném prostředí plném hraček, stimulujících podnětů, škrabadel, šplhadel a bezedných misek plných kvalitní a výživné stravy.

Všechna naše koťátka bez rozdílu jsou při odchodu do nového domova očipována a vybavena europetpasem.

Koťátka, která jdou do budoucí rodiny jako mazlíci jsou již kastrovaná. Koťátka na mazlíka jsou typickými představiteli plemene kartouzské kočky, jsou krásná, zdravá a dostává se jim všeho stejně, tak jako koťátkům určeným do chovu. Důvod, proč nejsou určena do chovu je, že například postrádají znak nebo vlastnost, kterou bychom rádi ve svém chovu podporovali nebo koťátka stejných rodičů již v chovu jsou. A v neposlední řadě jsme také my vázáni podmínkami kupních smluv chovatelů, od kterých máme chovné kočky a kocoury.

Koťátka do chovu vybíráme velice pečlivě a nabízíme je jen zcela výjimečně (na doporučení nebo spřáteleným chovatelským stanicím) a pokud jsme si jisti, že je to ve prospěch plemene kartouzské kočky.

Součástí odchodu koťátka do nové rodiny je podepsání smlouvy. Je důležité, aby obě strany s jejím obsahem souhlasily a svým podpisem svůj souhlas také potvrdily. Pokud máte ke smlouvě výhrady, je možné nad zněním některých částí diskutovat, případně je k oboustranné spokojenosti upravit. V případě, že vám podmínky naší smlouvy nevyhovují a úprava není možná, nepodepisujte ji a po koťátku se raději porozhlédněte u jiného chovatele. Smlouva je pro nás vždy závazným právním dokumentem a to bez ohledu na to, zda jsme na straně kupujícího či prodávajícího.

Majitelům koťátek z naší chovatelské stanice poskytneme vždy pomoc a radu. Rádi zůstaneme s novými společníky našich modrásků i po jejich odchodu do nového domova v kontaktu, abychom mohli sledovat, jak se vyvíjejí a jak se jim v nových domovech daří.

Rádi také odpovíme na dotazy skutečných zájemců o naše koťátka. Naším cílem není koťátka „udat“, ale najít jim milující rodiny, kde o ně bude pečováno s láskou jako o milované členy domácnosti a s ohledem na všechny jejich potřeby.

Rezervační poplatek na koťátka je nevratný.

Vyhrazujeme si právo neprodat kterékoliv koťátko, které nabízíme nebo si prodej rozmyslet.