Informace pro zájemce o modrouše

Arduin

V případě zájmu o koťátko z naší chovatelské stanice a ochoty si na koťátko od nás i delší dobu počkat, nás neváhejte kontaktovat. Budeme rádi, pokud nám napíšete něco o sobě a také o podmínkách, které máte pro koťátko připravené a ve kterých by žilo.

Koupi koťátka z naší chovatelské stanice předchází vzájemná komunikace, ve které se navzájem poznáme a seznámíme se také s představami a názory zájemců o koťátko. Zároveň vás obeznámíme s našimi podmínkami na prostředí nového domova. Nutné jsou také vždy alespoň dvě osobní nezávazné návštěvy u nás doma. Pokud je to možné, rádi koťátko do jeho nového domova po domluvě dovezeme (samozřejmě zdarma ).

V naší chovatelské stanici odchováváme pouze koťátka s průkazem původu (PP).

Vrhy koťátek v naší chovatelské stanici se snažíme pečlivě plánovat a naše kočičky mají jen jeden vrh za rok nebo i za delší období. Podstatné pro nás je, abychom mohli koťátkům věnovat náležitý čas pro jejich růst, vývoj a výchovu. Chceme, aby naše kočičky měly čas se po období březosti, porodu a odchovu koťátek náležitě zregenerovat a užívat si života i bez mateřských povinností nebo tetičkovského dohledu nad malými neposedy.

Naše koťátka odchází do nových domovů ve věku 4 měsíců. Není to z důvodu, abychom si déle užili modrých chlupatých kuliček, ale abychom věděli, že koťátka odevzdáváme do nových domovů v perfektní kondici a plně socializovaná tzn. mimo jiné i zdravě ofouklá a zvídavá.

Koťátka jsou v době odchodu do nového domova plně vakcinovaná a odčervená. Jsou naučena na kočičí záchůdek a jeho používání bravurně zvládají.

Malí modrásci vyrůstají v láskyplném prostředí plném hraček, stimulujících podnětů, škrabadel, šplhadel a bezedných misek plných kvalitní a výživné stravy.

Všechna naše koťátka bez rozdílu jsou při odchodu do nového domova očipována a vybavena europetpasem.

Výbava malého alchymisty - koťátka

Výbava kartouzského koťátka, modrého alchymisty, do nového domova.

Koťátka, která jdou do budoucí rodiny jako mazlíci jsou již kastrovaná. Koťátka na mazlíka jsou typickými představiteli plemene kartouzské kočky, jsou krásná, zdravá a dostává se jim všeho stejně, tak jako koťátkům určeným do chovu. Důvod, proč nejsou určena do chovu je, že například postrádají znak nebo vlastnost, kterou bychom rádi ve svém chovu podporovali nebo koťátka stejných rodičů již v chovu jsou. A v neposlední řadě jsme také my vázáni podmínkami kupních smluv chovatelů, od kterých máme chovné kočky a kocoury.

Koťátka do chovu vybíráme velice pečlivě a nabízíme je jen zcela výjimečně (na doporučení nebo spřáteleným chovatelským stanicím) a pokud jsme si jisti, že je to ve prospěch plemene kartouzské kočky.

Součástí odchodu koťátka do nové rodiny je podepsání smlouvy. Je důležité, aby obě strany s jejím obsahem souhlasily a svým podpisem svůj souhlas také potvrdily. Pokud máte ke smlouvě výhrady, je možné nad zněním některých částí diskutovat, případně je k oboustranné spokojenosti upravit. V případě, že vám podmínky naší smlouvy nevyhovují a úprava není možná, nepodepisujte ji a po koťátku se raději porozhlédněte u jiného chovatele. Smlouva je pro nás vždy závazným právním dokumentem a to bez ohledu na to, zda jsme na straně kupujícího či prodávajícího.

Majitelům koťátek z naší chovatelské stanice poskytneme vždy pomoc a radu. Rádi zůstaneme s novými společníky našich modrásků i po jejich odchodu do nového domova v kontaktu, abychom mohli sledovat, jak se vyvíjejí a jak se jim v nových domovech daří.

Ochotně také odpovíme na dotazy vážných zájemců o naše koťátka. Naším cílem není koťátka „udat“, ale najít jim milující rodiny, kde o ně bude pečováno s láskou jako o milované členy domácnosti. Pro naše koťátka svědomitě hledáme milovníky a obdivovatele plemene kartouzské kočky, milující, zodpovědné lidi s citlivým přístupem a pochopením pro jejich potřeby, kteří jsou jim schopni a ochotni poskytnout vhodné podmínky.

Rezervační poplatek na koťátka je nevratný.

Vyhrazujeme si právo neprodat kterékoliv koťátko, které nabízíme nebo si prodej rozmyslet. V tomto případě je samozřejmě rezervační poplatek vrácen.

Vyhrazujeme si právo na výběr majitele.

A na závěr takový malý alchymistický dodatek:

Kartouzské kočky šplhají. Šplhají hodně, rády a vysoko. Ty naše tedy rozhodně ano.

Kartouzská kočka líná. Je to srstnatec, takže prostě a jednoduše líná.

Kartouzské kočky jsou úžasné noblesní kočky s pohodářskou povahou. Rozhodně to však nejsou kočky pro někoho, kdo nemá čas nebo ho má velmi velmi málo a rozhodně nemilují samotu. Počkají na své parťáky až dorazí z práce, protože pro pracovní povinnosti za účelem vydělávání peněz na ňamky a hračky mají pochopení a někdo v rodině prostě holt pracovat musí (a kočka to tedy rozhodně nebude), ale potom budou rády za pozornost a čas, který s nimi jejich parťáci stráví.

Kartouzské kočky jsou neagresivní klidné kočky, ale nejsou to kočičí závislačky ani kočky „tahací“ (většinou a čest výjimkám).