Naše chovné kočky

Goccia Lacay Bleu, IT - Chartreux

GIC Pirouette de Juma, FR
SC Amonet Blue Alchemist, CZ DVM
SC Goccia Lacay Bleu, IT
Deianeira Blue Alchemist, CZ

Piruetka je roztomilá a něžná kočička s nevinným výrazem. Je to však také maskované kočičí zlobidlo, zvídavé, odvážné a zkoumavé. U všeho musí asistovat a je proklatě rychlá. Je to mazlivá všetečka, která se snaží mít doma všechny kočičáky na povel. Piruetka dokáže vyvinout neskutečnou rychlost a přemety, které dělá ve vzduchu při lovení hraček jsou neuvěřitelné. Častokrát zůstane věrná své kartouzské povaze a v záloze dlouho vyčkává na chvíli vhodnou k útoku a neomylnému zásahu mrskající se hračky. Je to hebké modré vrnidlo, které si chvílemi hraje na upejpavku a zdařile předstírá kočičí ignoranci, aby hned vzápětí ukázalo, jak své dvounožce miluje a chce být stále v jejich blízkosti.

Amonetka je naše modrá kočička, dcera Piruetky a Erose. Po svých rodičích podědila úžasnou přátelskou povahu a také krásný výraz s očičkama, ve kterých občas planou pěkné čertovské plamínky. Je to velice inteligentní kočička a při hraní se vždy snaží přijít na kloub tomu, co se za kterou hračkou či hrou ukrývá. Stejně jako Pirča mívá občas „výborné“ nápady, které musí za každou cenu realizovat a i když si dá říci, tak je na ní vidět, co všechno jí šrotuje v té její malé kebulce. Ráda vyhledává naši společnost a stále si s námi o něčem povídá nebo něco komentuje. Je to malá všudybylka a velká asistentka. Hrozně ráda pozoruje dění venku a její akrobatické posedy na lavici u okna jsou velice legrační a naprosto originální (i když vlastně už jednoho experta s podobnými sedícími kreacemi doma máme, takže v tomto se Amonetka potatila).

Goccia je náš kartouzský benjamínek. Je to modré zlatíčko, mazlivá a kontaktní kočička a také velká objevitelka a průzkumnice. Má zamyšlený hloubavý výraz a je to neunavitelná hračička. Cokoliv vzbudí její pozornost musí okamžitě prozkoumat a přijít tomu na kloub. Miluje šplhání a rozhledy ve výškách. Její spokojené vrnění nelze přeslechnout a rozhodně jím nešetří, stejně jako komentováním všeho a všech.