Naše chovné kočky

Tamiko Tauri

GIC Tamiko Tauri Cvirn, CZ
Pirouette de Juma, FR
Amonet Blue Alchemist, CZ

Tamiko je neskutečně něžná, roztomilá a hravá kočička. Má milou, pohodovou a společenskou povahu. Je to modrá neřízená střela, která miluje hračky. Pokud si chce hrát, dovede nás k zásuvce, kde jsou některé z hraček uschované v bezpečí před nenechavými tlapkami, aby si mezi nimi mohla vybrat tu pravou. Tami s námi komunikuje jemným vrkáním, krátkým či delším pomňuknutím nebo vyšším mňouknutím, když se hlásí o něco dobrého na zub nebo se ozývá na naše volání. Stále však u toho zachovává pověstnou kartouzskou zvukomalebnost a decentnost projevu. Nezkazí žádnou legraci a baví ji hra na schovávanou. Občas se u hraní s ní musíme střídat a vybírat si oddychový čas, protože zdroje její energie se zdají být nevyčerpatelné, na rozdíl od našich.

Piruetka je roztomilá a něžná kočička s nevinným výrazem. Ve skutečnosti je to však malé kotěcí zlobidlo, zvídavé, odvážné a zkoumavé. U všeho musí asistovat a je proklatě rychlá. Je to malá všetečka, která v ničem nezaostává za ostatními členy kočičí tlupy a skvěle sekunduje Erosovi v jeho pubertálních eskapádách. Pokud se k nim připojí i Tamča a začnou prohánět Elinku je to u nás doma hotový cirkus na kolečkách. Piruetka dokáže vyvinout neskutečnou rychlost a přemety, které dělá ve vzduchu při lovení hraček jsou neuvěřitelné. Častokrát zůstane věrná své kartouzské povaze a v záloze dlouho vyčkává na chvíli vhodnou k útoku a neomylnému zásahu mrskající se hračky. Je to hebké modré vrnidlo, které si chvílemi hraje na upejpavku a zdařile předstírá kočičí ignoranci.
Pirouette se již připojila k Erosovi v lekcích do úvodu jazyka českého. Nutno podotknout, že Bandito je již notně vepředu především v oblasti slovíček zachycujících pokrmy, suroviny a ostatní poživatiny.

Amonetka je naše modrá kočička, dcera Piruetky a Erose. Po svých rodičích podědila úžasnou přátelskou povahu a také krásný výraz s očičkama, ve kterých občas planou pěkné čertovské plamínky. Je to velice inteligentní kočička a při hraní se vždy snaží přijít na kloub tomu, co se za kterou hračkou či hrou ukrývá. Stejně jako Pirča mívá občas „výborné“ nápady, které musí za každou cenu realizovat a i když si dá říci, tak je na ní vidět, co všechno jí šrotuje v té její malé kebulce. Ráda vyhledává naši společnost a stále si s námi o něčem povídá nebo něco komentuje. Je to malá všudybylka a velká asistentka. Hrozně ráda pozoruje dění venku a její akrobatické posedy na lavici u okna jsou velice legrační a naprosto originální (i když vlastně už jednoho experta s podobnými sedícími kreacemi doma máme, takže v tomto se Amonetka potatila).